Murat Bedük

1997 yılında İTÜ Makine Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayıp, Yeditepe Üniversitesi’nde MBA (İng.) programını bitirdi.

1997 yılında Ford Otosan İstanbul Fabrikası Montaj Hattında Metot Mühendisi olarak çalışma hayatına başladı. 1997-1999 yılları arasında Transit hattı proseslerinin oluşturulması, güncellenmesi, üretime uygun alet ve ekipmanların seçilmesi, belirlenen üretim planına göre ekipman ve iş gücü ihtiyacının belirlenmesi ve bu süreçte karşılaşılan problemlerin analizi ve çözümü konularında çalıştı.

1999 yılında yeni kurulan Ford Otosan Gölcük Fabrikası Proje Ekibinde görev aldı. Sıfırdan bir fabrikanın kurulumundaki tüm aşamalarda bulundu. 2000 yılında Ford Üretim Sistemi Ekip Lideri oldu. Yalın Üretim Sistemi’nin proses ve araçlarını tüm departmanlarda uyguladı. Ford Otosan’ın 5 yıl üst üste Ford fabrikaları arasında Yalın Üretim’i en iyi uygulayan fabrika seçilmesinde pay sahibi oldu. 2002’de 6 Sigma Kara Kuşak oldu ve 12 proje bitirdi. 2004 yılında Ford Saarlouis Fabrikası Lean Learning Academy’de 1 ay süre ile Yalın Üretim eğitimi aldı. 2002-2007 yılları arasında Ford Otosan’ın 52 yan sanayi firmasına Değer Akış Haritası, Çalışma Grupları, Görsel Fabrika, Hata Önleme, SMED, Kalite Proses Sistemi, TPM, Eş Zamanlı Malzeme Akışı, Liderlik, Kanban, Kaizen ve Simülasyon eğitimlerini uygulamalı olarak verdi. Boyahane, Kaynak, Montaj ve Kalite Güvence departmanlarında yönetici olarak görev yaptı.

Toplam Kalite ve Yalın Üretim uygulamaları ile ilgili olarak Ankara, İzmir ve İstanbul’da yapılan kongre ve konferanslara konuşmacı olarak katıldı.

Nisan 2008 tarihinden itibaren Yalın Danışmanlık ve Eğitim Hizmetlerinde, şirketlere eğitim ve proje desteği vermektektedir.

Bir cevap yazın