Başkan Yardımcısı’nın ağzından yeni sistemin kodları – Yalın Yönetim

Devletin yeniden yapılandırılması çalışmalarını koordine eden Fuat Oktay, başında bulunduğu çalışmayı ‘yalın yönetim anlayışı’ olarak özetledi.

Mevcut sistemdeki sıkıntılar konusunda herkesin hemfikir olduğunu hatırlatıp “Başbakanlığın kapatılmasıyla bitmiyor. Yapısal sorunlarımız var. Daha kapsamlı bir anlayışla yeni bir sistemsel tasarım gerekiyor. Bunla hedefimiz, 200 yıllık yapısal sorunlara cevap vermek olmalı” dedi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı kabinede Cumhurbaşkanı Yardımcısı görevine getirilen Fuat Oktay, son olarak Başbakanlık Müsteşarlığı görevinde bulunmuştu.

KİMDİR?

Oktay, aynı üniversitede endüstri mühendisliği alanında doktora derecesini alarak, havacılık ve otomotiv endüstrisi alanlarında uzmanlaştı. Oktay, ABD’de kaldığı süre boyunca çeşitli şirketlerde süreç yönetimi danışmanlığı ve proje liderliği yaptı, Ford, General Motors ve Chrysler gibi firmalarda otomotiv endüstrisi üzerine çalışmalarda bulundu, bu şirketlerde ürün geliştirme ve yalın üretim projelerini yürüttü.

Hem kamu hem de özel olmak üzere, birçok şirkete danışmanlık hizmetlerinde bulunan Oktay, bu şirketlerin bazılarında Genel Müdür, Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlendi.

Yalın Danışmanlık olarak uzun yıllardır firmaların sürdürülebilir başarısını sağlamak amacıyla “yalın yönetim, yalın üretim” konularında firmalara destek oluyoruz. Bu sistemin Başkan Yardımcısı Sn. Fuat Oktay Bey tarafından dile getirilmesi firmaların daha çevik, daha güçlü ve rakabetçi olabilmesi için uygulamaya geçirilmesinin de artık kaçınılmaz olduğunu göstermektedir.

YALIN YÖNETİM VE YALIN ÜRETİM UYGULAMALARI KONUSUNDA DESTEK almak için aşağıdaki formu doldurarak bizimle temas kurabilirsiniz?

Bir cevap yazın