8 Soruda Yalın

Biz, Yalın Danışmanlık olarak işletmenizin operasyonlarında mükemmelliği ve maksimum verimliliği yakalaması için uygulama danışmanlığı hizmeti veriyoruz.

2008 yılında kurduğumuz Yalın Danışmanlık, bir “Değişim Yönetimi ve Uygulama Danışmanlığı” firması olarak, işletmelerin operasyonel mükemmellik süreçlerine liderlik ediyor.

Yalın Üretim anlayışında, iş yapış süreçlerindeki sorunlar tespit edilir, daha verimli ve etkin çalışma yolları belirlenip gösterilir ve böylece hem kuruluş hem de kuruluşun faaliyet gösterdiği ülke için rekabet avantajı sağlanır.

Yalın Yaklaşım, “sistemin bütününü” gözler önüne serer ve bunun için ortak bir dil oluşturur, sistemin bütününe etkisine göre iyileştirmeler yapar. Bir şirketin tamamı ve tüm tedarik zinciri dikkate alındığında bu bütüncül yaklaşım çok daha fazla önem kazanır.

Yalın Yaklaşım ile Amaçlanan;
• Sadece müşterinin istediği ürünleri (fonksiyon, kalite ve fiyat açısından),
• Müşterinin istediği zamanda (pazara sunulduğu zaman, teslim süresi, sevkiyat sıklığı),
• Daha az kaynak harcayarak (emek, ekipman, zaman, alan vb.) üretebilmek ve
• Müşteri için bir değer teşkil eden faaliyetlere odaklanabilmektir.

Yalın Danışmanlık, Yalın Yaklaşım ilkesi ile çalışır. Yalın Düşünce’nin temelinde; değerin ilk ham maddeden başlayarak, değer yaratma süreci boyunca hiç kesintisiz akıtılarak hızla nihai müşteriye ulaştırılması yer alır.

Yalın Danışmanlık bunu başarmak için tüm değer zincirine bir bütünlük çerçevesinde bakar, israfları yok eder ve tüm faaliyetleri müşteri için mükemmel değer oluşturmak amacına yönlendirir.

Yalın Düşünce’de israf, bilinen anlamının ötesinde ürün ya da hizmetin kullanıcısına herhangi bir fayda sunmayan, müşterinin fazladan bedel ödemeyi kabul etmeyeceği her şeydir.

Tasarımdan sevkiyata tüm ürün/hizmet yaratma aşamalarındaki her türlü israfın (hatalar, aşırı üretim, stoklar, beklemeler, gereksiz işler, gereksiz hareketler, gereksiz taşımalar) yok edilmesi ile maliyetlerin düşürülmesi, müşteri memnuniyetinin artırılması, piyasa koşullarına uyum esnekliğinin kazanılması, nakit akışının hızlandırılması dolayısı ile firma kârlılığının artırılması hedeflenir.

Yalın Danışmanlık, işletmeniz için, işletmenizde verilir. Çalışmalar yerinde ve organizasyonun her seviyesinde gerçekleştirilir. Böylelikle iş akışı yakından izlenir, mevcut durum doğru tespit edilir ve çözümlerin sonuçlara etkisi hızlı ve en etkin şekilde gerçekleştirilir.

Uyguladığımız yalın teknikler, sektör ayırt etmeksizin her sektörde uygulanarak çarpıcı başarılar elde edilebilir.

Üretimde kalite ve verimlilik ihtiyacı olan üretici firmalar, çalışan aidiyeti konusunda sorun yaşayan kurumlar, gelir modeli yaratarak işletmesini büyütmek isteyen kuruluşlar, ürün ve hizmet teslimatında gecikmelerin gerçekleştiği işletmeler, sorunsuz iş süreçlerine rağmen nakit akışında sorun yaşayan firmalar ve yüksek maliyetleri düşürüp tasarruf sağlayarak verimliliği artırmak isteyen işletmeler için Yalın Danışmanlık operasyonel mükemmellik süreçlerine liderlik ediyor.

Yalın Danışmanlık bir “Değişim Yönetimi ve Uygulama Danışmanlığı” firması olarak;

Çalışan aidiyeti Gelir yaratma İş Güvenliği Üretimde kalite Zamanında teslimat Verimliliğin artırılması Nakit akışının düzene girmesi Maliyetlerin düşürülmesi konularında işletmeniz için mükemmel bir işleyiş sağlar.

Deneyim: 25 yıldan fazla bir süredir Toyota Tarzı ve araçlarını yöntemlerini uygulama tecrübesi ve dönüşüm projelerinde geniş deneyim. Dolayısıyla etkin, hızlı ve yüksek kazançlı proje yönetim becerisine sahibiz.

Donanım: İlgili konular hakkında geniş bilgi bankasına ve uzman ağına erişim şansına sahibiz. Dolayısıyla, birçok sektörde esnek ve çeşitte öneri sunabiliriz.

Geniş Bakış Açısı: Danışmanlarımız önceki çalıştıkları firmalarında hem yönetici hem danışman olarak benzeri görevlerde bulunmuşlardır. Dolayısıyla, projeye birçok farklı açılardan bakarak değerli çözümler üretebiliriz.

Yerinde Hizmet: Çalışmalar yerinde ve organizasyonun her seviyesinde gerçekleştirilir. Böylelikle iş akışı yakından izlenir, mevcut durum doğru tespit edilir ve çözümlerin sonuçlara etkisi hızlı ve en etkin şekilde gerçekleştirilir.

İletişim

Ataşehir Bulvarı Metropol İstanbul İş Merkezi C1 Blok K.24 D.360

Ataşehir / İSTANBUL
0850 733 35 14
info@yalindanismanlik.com.tr

Bültene Abone Ol

Bize Ulaşın